Kontakt

Tel: 800-700-6200
alicja.zurawik@adwokatfilipek.pl

   

Specjalizacje

Prawnik

Edukacja

A
Adwokat Alicja Góra-Żurawik.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, na którym ukończyłam studia prawnicze z wyróżnieniem, a także filologię francuską. W czasie studiów brałam udział w programie wymiany studentów dzięki czemu miałam możliwość studiowania prawa na Univeristé Paris – Sud w Paryżu. Ukończyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w czasie praktyk oraz zatrudnienia w dużych i prestiżowych kancelariach na Śląsku, a także odbywając staż w kancelarii adwokackiej w Paryżu.

W pracy zawodowej cechuje mnie wiedza, skrupulatność, dociekliwość a także wysoki poziom empatii, dlatego też moja działalność skupia się przede wszystkim na świadczeniu pomocy prawnej osobom fizycznym oraz jednoosobowym działalnościom gospodarczym w sprawach cywilnych. W sądzie występuje także jako obrońca osób oskarżonych i pełnomocnik pokrzywdzonych w procesie karnym. W kręgu moich zawodowych zainteresowań jest przede wszystkim prawo rodzinne i spadkowe.

Prywatnie jestem miłośniczką gotowania, powieści historycznych i filmów kostiumowych. Stawiam też pierwsze kroki w amatorskiej fotografii.

Posługuje się językiem francuskim oraz angielskim.

Kontakt